Εορτασμοί για την Εθνική επέτειο της 25ης Μαρτίου. Η “Ελληνική Λύση” ήταν παντού !

183

Με λαμπρότητα γιορτάστηκε σε κάθε γωνιά της Χώρας η επέτειο της επανάστασης της 25ης Μαρτίου 1821. Οι Έλληνες κατέκλυσαν τους δρόμους για να παρακολουθήσουν τις καθιερωμένες παρελάσεις από τη μαθητιώσα νεολαία, όπως και τις πλατείες όπου έγινε η κατάθεση στεφάνων στη μνήμη των ηρώων της Ελληνικής Επανάστασης που έδωσαν τα μέγιστα για την αποτίναξη του Οθωμανικού ζυγού.

Πολιτευτές και στελέχη της “Ελληνικής Λύσης” παραβρέθηκαν στις εκδηλώσεις σε όλη τη Χώρα καταθέτοντας στεφάνια, αποτίοντας έτσι ελάχιστο φόρο τιμής σε όσους πολέμησαν τότε για μια πατρίδα ελεύθερη κι ανεξάρτητη.

Ακολουθεί φωτογραφικό υλικό και βίντεο

https://www.youtube.com/watch?v=cEsrSRqWJB8

Στο Περιστέρι η υποψήφια στον Δυτικό Τομέα της Β΄Αθήνας Γερασιμούλα Στάμου

https://www.youtube.com/watch?v=DGnD6sCTt3U

Στο Πανόραμα ο υποψήφιος στη Β΄Θεσσαλονίκης Κωνσταντίνος Χήτας

https://www.youtube.com/watch?v=57yLaFquiNw

Στη Αργυρούπολη ο υποψήφιος στον Νότιο Τομέα της Β΄Αθήνας Γεώργιος Σούρλας

https://www.youtube.com/watch?v=O6ar5bM69g8

Στο Ελευθέριο του Δήμου Ευόσμου-Κορδελιού, η υποψήφια στην Α΄Θεσσαλονίκης Κατερίνα Χειμωνίδου

https://www.youtube.com/watch?v=m3THZSAcj0o

Στο Κορδελιό του Δήμου Ευόσμου-Κορδελιού, ο υποψήφιος στην Α΄Θεσσαλονίκης Γεώργιος Κομνηνός

https://www.youtube.com/watch?v=W41wfYzHheg

Στη Ραφήνα ο υποψήφιος στην Ανατολική Αττική Δημήτριος Μπαφάλης

Στον Δήμο Πυλαίας-Χορτιάτη ο υποψήφιος στη Β΄Θεσσαλονίκης Μήττας Ηλίας
Στα Μέθανα η υποψήφια στην Α΄Πειραιά Δώρα Αντωνίου

Στην Αίγινα η υποψήφια στην Α΄Πειραιά Άννα Σκυλίτση

Στο Κιάτο η υποψήφια Νομού Κορινθίας Μαργαρίτα Μιχαηλίδου

Στο Γαλάτσι η υποψήφια στον Βόρειο Τομέα της Β΄Αθήνας Έφη Τσολάκη

Στα Μέγαρα η Υποψήφια Δυτικής Αττικής Ελένη Μανώλη

Στη Ηλιούπολη ο υποψήφιος στον Νότιο Τομέα της Β΄Αθήνας Ιωάννης Σακκάς

Στην Κηφισιά ο υποψήφιος στον Βόρειο Τομέα της Β΄Αθήνας Μιχάλης Χριστοδουλίδης

Στη Νέα Πέραμο ο υποψήφιος Ευρωβουλευτής Δημήτρης Καρακατσάνης

Στο Λουτράκι ο υποψήφιος του Νομού Κορινθίας Μιχάλης Παπαχρήστου

Στα Καλύβια Αττικής ο υποψήφιος Ανατολικής Αττικής Σταύρος Πετρόπουλος

Στον Άγιο Στέφανο ο υποψήφιος Ανατολικής Αττικής Ιωάννης Λυκάκης

Στη Λάρισα ο υποψήφιος του Νομού Δαμιανός Ζώκας

Επίσης στη Λάρισα ο υποψήφιος του Νομού Γεώργιος Πλιάτσικας

Στην Πεύκη ο υποψήφιος στην Α΄Αθήνας Κωνσταντίνος Κοσμίδης

Στις Αχαρνές ο υποψήφιος Ανατολικής Αττικής Χρήστος Ηλιάδης

Στη Νίκαια ο υποψήφιος στη Β΄Πειραιά Κωνσταντίνος Σισμανίδης

Στη Βάρη ο υποψήφιος Ανατολικής Αττικής Μιχάλης Παναγιάς

Ακόμη παραβρέθηκαν στις εκδηλώσεις οι:

Στην Καλαμάτα ο υποψήφιος στη Μεσσηνία Αθανάσιος Καραμπίνης

Στο Κιλκίς ο υποψήφιος του Νομού Ιωάννης Κεμεντσεντσίδης

Στην Κρανιά Ελασσόνας ο Νίκος Σαπουντζόγλου

 

 

 

 

Στον Κορυδαλλό ο υποψήφιος στη Β΄Πειραιά Νικόλαος Σούτας.